POYRAZ OLUP FAŞİZMİ YIKACAĞIZ!

Türkiye-Kuzey Kürdistan halkları, 17 Haziran sabahı yeni bir katliama daha tanıklık etti. Bu topraklarda işlenen sayısız katliamın bu sefer ki hedefi yine bir Kürt, yine bir kadın, yine bir devrimciydi. Eli kanlı zalimler ağızlarından düşürmedikleri ecdatlarından iyi öğrenmiş, hatta ecdatlarını bile geçmiş birer oyun ustaları, kandan beslenen ve böyle ayakta kalan birer cellattılar. Bu halk, düşmanı niteliklerinden ötürü, emekçi ve ezilen halklarımıza karşı işlemedikleri suç kalmamakta, uyguladıkları zulümde sınır tanımamaktalar.

Bugün büyük bir krizin içerisinde olan AKP- MHP faşist iktidarı, tüm çabalarına rağmen yaşadığı bu krizi aşamamakta, bu nedenle her geçen gün saldırılarını boyutlandırmaktadır. Tersi durum çöküş demektir ve tecrübelerinden bunu iyi bilmektedirler. Korku, baskı, işkence ve katliamla halk kitlelerini sindirmek, kendisine alternatif olan devrim ve demokrasi güçlerini bitirmek faşist iktidarın en büyük arzusudur. Deniz Poyraz’ın katledilmesi de bu arzunun en açık ifadesidir. Lakin arzunun amaca ulaşması gerçek durumla büyük bir çelişki halindedir. Çünkü faşist iktidar ve çürümüş düzeni tüm yönleriyle teşhir olmuş, halkların öfkesi isyana bürünmeye çoktan başlamıştır bile. Kadınların, emekçilerin, gençlerin ve ezilenlerin ne meşru mücadeleleri durdurulabilmekte ne de devrim ve demokrasi güçlerinin ısrarlı ve kararlı mücadeleleri geriletilebilmektedir. İşgal girişimleri gerillanın büyük direnişine çarpıyor. NATO da el pençe durmakta fayda sağlamamaktadır.

Ve Deniz’in katledilmesi de durduramayacak, ne Poyraz olup faşizmin üzerine yürüyenleri ne de faşizmin çöküşünü. Dün de durduramamıştı, idam sehpaları, işkenceler, kurşunlar Deniz’leri. ‘Deniz bir gitti bin gelecek.’ Deniz’in hesabını, binlerce Deniz soracak.

KBDH olarak, Deniz’e sözümüz devrim olacak. O’nun katillerinden hesap sormayı yarına bırakmayacak, faşizmin çırpınışlarına son darbeyi Deniz olup vuracak ve kadın özgürlük mücadelemizi zafere taşıyacağız.

Deniz’in katledilmesine cevap vermek için tüm mücadele alanlarında ileri, daha ileri!

DENİZ POYRAZ ÖLÜMSÜZDÜR!

Kadınların Birleşik Devrim Hareketi (KBDH)