Siper Yoldaşımız İbrahim Turgut Yoldaş Ölümsüzdür!

Devrim mücadelesi dün olduğu gibi bugün de ağır bedeller üzerinden gelişiyor. Devrim uğruna ödenen bedellerin en büyüğü kuşkusuz ki şehitlerimizdir. Yaşamını, ezilen halkların kurtuluşu uğruna tereddütsüzce ortaya koyan şehitlerimiz düşmana karşı sürdürdüğümüz çetin savaşımızda, birer kılavuzlardır bizlere. Şehitlerimizi anmak, onların kararlı ve fedakarca taşıdıkları mücadele bayraklarını, zafere taşıma iradesi göstermekten geçmektedir.

Kararlığın ve fedakarlığın sembolü, değerli bir devrim emekçisi olan DKP/BÖG üyesi Halid yoldaşımızı Rojava topraklarında ölümsüzlüğe uğurladık. Halid yoldaşın mücadele anısı önünde saygıyla eğilirken, onun yaşamını kılavuz edinip devrim mücadelemizi zaferle taçlandıracağımızın sözünü bir kez daha haykırıyoruz.

Halid yoldaş, uzun ve soluksuz mücadele yaşamı içerisinde güçlü bir irade sergilemiş, yaşamın her alanını birer mücadele mevzisine çevirmiş, uzun tutsaklık sürecinde bir an olsun karamsarlığa düşmemiş, devrimin kendisine yüklediği görevleri çekinmeden en önde üstlenmiştir. Gerici egemenlerin halklar arasına çizdiği sınırları tanımayıp enternasyonalist devrimciliği yükseltmiş, Filistin den Rojava’ya halklar arasında devrimci bir köprü olmuştur. Ne ezilen halklar ne de yeni bir dünya uğruna mücadele edenler, Halid yoldaşı unutacaktır. Onun devrime olan inancı, halka bağlılığı ve mücadele ısrarı bizlere her daim kılavuzluk edecektir.

Faşizmin halklar üzerinde sürdürdüğü sömürü ve zulüm ancak militan devrimci kişilik açığa çıkartılarak ve daha yüksek bir mücadele kararlığı sergilenerek alt edilebilinir. Devrim ancak yüksek bir fedakarlık gösterilip en ağır bedeller göze alınarak gerçekleştirilebilinir. Tam da bunun için ölümsüzlerimizden öğrenmek, Halid yoldaştan öğrenerek savaşmak elzem olandır. Bir kez daha Halid yoldaşı ve onun şahsında tüm devrim şehitlerini saygıyla anıyoruz.

HALİD YOLDAŞ ÖLÜMSÜZDÜR!

ŞEHİD NAMIRIN!

YAŞASIN BİRLEŞİK MÜCADELEMİZ!

Maoist Komünist Parti

4 Ağustos 2021