Sinan Dersim Yoldaş Ölümsüzdür!

Birleşik Devrim halklarımızın biricik kurtuluş umududur ve ancak bu umudu doğuranlarla varolur!

Birleşik Devrim, bugün onu ellerinde taşıyanlarla bir akışın ifadesi ve ancak gününden geçip bugünde geleceği yaratanlarla, insanlığın hareketinin yüce bir doruğudur.

Birleşik Devrim Hareketimizin Yürütme Komitesi üyesi Sinan Dersim Yoldaş 27 Ekim 2020 tarihinde Medya Savunma Alanlarına dönük yapılan bir hava saldırısı sonucu ölümsüzleşti. Halklarımızın, Yoldaşımızın değerli ailesinin, tüm Birleşik Devrim Güçlerinin ve Heval Sinan’ın emeği, çabaları ve katkılarıyla şekillenmiş yüzlerce birleşik devrim savaşçısının başı sağolsun.

Sinan Dersim Yoldaşın Türkiye ve Kürdistan Birleşik devrim mücadelesindeki yeri ve katkıları büyüktür. HBDH içersinde görev aldığı günden bu yana HBDH merkezi yapılanması içerisinde büyük görev ve sorumluluklar aldı. Önemli önemsiz demeden birleşik devrimin tüm ihtiyacları için gecesini gündüzüne kattı ve verdiği emekle hep örnek oldu. Kah basınla ilgilendi kah askeri eylemler örgütledi. Kah bir savaşçının yetişmesine günlerini, haftalarını verdi kah en kritik anlarda en üst düzey sorumlulukları aldı.

Heval Sinan, çözüm üreten, ön açan, pratikçi devrimciliği ile yaratılan, birleşik mücadele pratiklerinin zeminini yaratmak için en çok çaba gösterenimizdi. Sözünü söylerken iddiali, sözünün arkasında kararlı ve sözün pratiğe dökülme sürecinde yapıcı, ısrarcı, inatçıydı. Bugün her alanda ortaya çıkmış ve hızla pratik önderlik konumuna dogru yükselen HBDH pratiği ve pratikçiliği ondan çok şey aldı. Milis eylemliliklerindenden Ortak komutanlık bünyesindeki Gerilla mücadelesine oradan her biçimiyle fiili meşru mücadele faliyetine kadar tüm HBDH pratiğinin zemininin örülmesi için geçilen uzun ve sabır gerektiren yol onun inatçı, ısrarcı ama bir o kadar da neşeli adımlarıyla doludur.

Heval Sinan, Birleşik Devrimin bir kurmayı olarak onun sorunlarına bilinen alışılagelmiş geleneksel yöntemlerle cevap vermekle yetinmedi hiç. Hep yeninin peşinde, günümüzün sorunlarına bugünde verilecek cevapların arayışında oldu.

Heval Sinan yoldaştı. Neşeli devrimciliği, rutini bozan pratikleriyle canlı ve güler yüzlü bir pratiğin ön açıcısı olurken, devrimci saygı ve mesafe dışında yapay burokratik tavırları degersizleştirerek yoldaşlaşma sürecimize sıcaklığını kattı. Hesapsızca neşesini, güler yüzünü ve sıcaklığını kattığı her pratik, birleşik devrim mücadelesinde ve onun paralelinde yaratmaya çalıştığımız yoldaşlaşma sürecimize saglam birer ilmek oldu. Dokunduğu her yoldaşında sıcacık ve bir o kadar da güler yüzlü anılar bıraktı.

Sinan yoldaşın devrimci anısı önünde saygı ve minnetle eğilirken Ona ve onun şahsında bütün ölümsüzleşenlerimize bir kez daha söz veriyoruzki; hedefe varacağız. Tüm ölümsüz yoldaşlarımızın düşlerini gerçek kılacak Birleşik Devrimi kazanacağız.

Sinan yoldaş şahsında Türkiye ve Kürdistan birleşik devrim mücadelesinde ölümsüzleşen bütün yoldaşların hesabını faşist iktidardan misliyle soracağız. Bu temelde Sinan Dersim yoldaş adına yaptığımız devrimci eylemlerle faşizmin Birleşik devrimi geriletme planlarını bozacağız. Ve kesindir ki, Birleşik Devrim bir Sinan’dan binlerce sinan yaratıp düşmanın bağrına saplanacaktır.

Gerilla mevzilerinde dağlarda ve şehirlerde, kentlerde milis eylemlerinde, 1 Mayıs eylemlerinde, işçi direnişlerinde, ezilenlerin özgürlük mücadelesinin pratikleşmesinde ve bütün kavga alanlarında Sinan Dersim yoldaş ve onun devrimci duruşu bizlere yol göstermeye devam edecektir.

Sinan Dersim Yoldaş Ölümsüzdür!

Faşizmden hesabını misliyle soracağız!

Yaşasın Birleşik Devrim!

Yaşasın HBDH!

HBDH Yürütme Komitesi

22.04.2020