ŞEHİTLERE SON SÖZÜMÜZ DEVRİM YEMİNİMİZDİR

Efrin’e yönelik faşist Türk Devletinin başlattığı işgal saldırısı karşısında kahramanca direnen ve bedenlerini feda eden halkımızın yiğit evlatlarını saygıyla anıyoruz.

Diz çöktürmek, teslim alınmak istenen halkların direnişten, mücadele etmekten başka bir tercihi yoktur. Efrin halkı da tercihini direnişten yana belirlemiş ve kahramanca direnerek, mücadele ederek en yiğit evlatlarını bu direnişte ölümsüzlüğe uğurlamıştır.

Bu çetin ve zor bir savaş olarak tarihe çoktan geçmiştir. Tarih Efrin gibi bir toprak parçasında sergilenen direnişi gelecek nesillere taşıyacaktır. Nasıl ki Paris komünarları tüm Parislilerle, Parislilerin kahramanca direnişiyle tarihe geçtiyse, aynı şekilde Efrin’de Efrin halkıyla birlikte kahramanca direnişiyle tarihe geçecektir.

Elbette tarih yalnızca Efrin halkını ve sergilediği direnişi yazmayacaktır. İlk günden itibaren Efrin halkının mücadelesini mücadeleleri olarak gören ve faşizmin bu işgal saldırısıyla başlattığı savaşı kabulümüzdür diyerek en ön cephede karşılayan Türkiye-Kuzey Kürdistanlı devrimcileri-sosyalistleri de yazacaktır.

Kürt ulusunun demokratik kazanımlarını sahiplenen ve savunan, bu kazanımları genişletip ilerletmek ve kalıcılaştırmak için Kürt Ulusunun yürüttüğü mücadelede yanında olmayı görev bilen devrimciler-sosyalistler, bu kazanımlara yönelik her türden saldırı karşısında da tereddüt etmeyerek tavır almışlar ve mücadele içinde olmuşlardır. Bugün Efrin’de olanda budur. Kürt Ulusunun demokratik kazanımları sahiplenilmekte ve bu kazanımlara yönelik yürütülen faşizmin işgal saldırısı karşısında mücadele edilmektedir.

Efrin’de büyük ve onurlu bir direniş, görkemli bir mücadele yürütülmektedir. Çetin ve zor, bir o kadarda ağır kayıpların yaşanacağı, büyük bedellerin verileceği bir mücadele-direniş sergilenmektedir.

Onlar, Ezilen Halkların En Yakın Dostu, Kızları Ve Oğullarıdırlar,

Onlar, Halkların En Yiğit Evlatlarıdırlar.

Direnişleri, duruşları ve devrimci tavırlarıyla ezilen halkların gönlünde ve bilincinde taht kuran MLKP’nin seçkin savaşçıları olan Tirej ALİŞER( Ruhat Aşkara), Özgür AVARONİ(Erdal Demirhan), Zeynel Seyid RIZA(Sedat Akyüz), DKP’nin seçkin savaşçıları Nurhak CEM(Görkem Tuğal), Bayram Ali AKDENİZ(Hüseyin Cem Özdemir) Efrin direnişinde ölümsüzleşmişlerdir.

THKP-C/MLSPB’li siper yoldaşımız Ulaş BARDAKÇI(Ramazan Güleken), TKEP/L’li siper yoldaşımız Sinan ATEŞ(Emre Bora) gibi ölümsüzleşen MLKP’li ve DKP’li siper yoldaşlarımızın da devrimci mücadelelerini sahipleniyor, ölümsüzleşen tüm siper yoldaşlarımızı saygıyla anıyor, siper yoldaşlıklarıyla onur ve gurur duyuyoruz.

Tirej’e, Özgür’e, Zeynel’e, Nurhak ve Bayram Ali’ye, Ulaş’a ve Sinan’a sözümüz olsun. Nasılki düşmediyse STALİNGRAD, nasılki düşmediyse KOBANE, EFRİN’de düşmeyecek. Taş taş üstünde kalmasa bile, faşizm rahat yüzü görmeyecek.

Çünkü; gülüşleriniz, idealleriniz ve mücadeleniz ardıllarınıza, siper yoldaşlarınıza emanet.

Efrin Şehitleri Ölümsüzdür!

Yaşasın Kürt Ulusunun Efrin İşgaline Karşı Mücadelesi ve Direnişi!

MAOİST KOMÜNİST PARTİSİ – ROJAVA

11 Mart 2018