Binali Sarı (Sinco)

Adı: Binali
Soyadı: Sarı
Doğum Yeri: Gümüşhane/ Şiran
Doğum Tarihi: 27 Nisan 1969
Parti Adı: Sinco
Konumu: Taraftar

Binali Sarı (Sinco) yoldaşı kaybettik, Ailesinin, sevenlerinin, yoldaşlarının ve tüm devrimcilerin başı sağ olsun.

Ölümlerin en talihsiz biçimde yaşandığı bu pandemi günlerinde, bir yoldaşımızın acı kayıbını ve üzüntüsünü yaşayarak paylaşıyoruz. Başta ailesinin, sevenlerinin ve tüm yoldaşlarımızın başı sağolsun. Bir ayı geçkin bir süredir yakalandığı Covid-19’dan dolayı, hastahanede yoğun bakımda olan Binali Sarı yoldaş, verdiği yaşam savaşını kaybederek aramızdan ayrıldı.

Her zamansız ölüm gibi, bu zamansız ölüme de “Adın kalleş olsun ölüm!” diyoruz.

1969 Gümüşhane/ Şiran doğumlu olan Binali Sarı yoldaş, yoksul emekçi bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi. Binali yoldaşın Partimizle tanışıklığı 1986 yıllarına dayanır. 1990’da Dersim Ovacık‘ta faşist “TC” güçleriyle yaşanan çatışmada ölümsüzleşen Fazılı Kaya yoldaşla 1986 yılında tanışan Binali Sarı yoldaş, kısa sürede Fazlı Kaya yoldaştan da etkilenerek partimizle ilişkilenmiştir. Türkiye’de kısa dönem sürdürdüğü örgütsel faaliyetlerinden sonra yurt dışına çıkıp İsviçre’ye yerleşen Binali yoldaş, burada da partinin çalışmalarına çeşitli düzeylerde emek kattı, yer aldı. Daha sonraki yıllarda Almanya Mannheim bölgesine yerleşen Binali Yoldaş , bu alanda da taraftarlık düzeyinde, çeşitli bölgesel görevler üstlenerek parti çalışmalarına dahil oldu. Binali Sarı yoldaşın bu alandaki aktif çalışması 1995’e kadar sürdü. Daha sonraki dönemlerde partinin yaşadığı süreçlerden, ideolojik-politik kapasitesi oranında bazı sonuçlar çıkaran Binali yoldaş, taraftarlık düzeyinde faaliyet sürecine yön verdi ve aramızdan ayrıldığı sürece kadar, bir parti taraftarı olarak emeğini-birikimini devrimci mücadeleye kattı.

Binali yoldaş, devrimci çalışmalarda ve faaliyetlerindeki pozitif kişiliği, mütevazi emekçi duruşu ve devrimci çalışmalara – mücadeleye yabancılaşmayan yaşam tarzıyla her daim saygıyla anılacak, mücadelemizde yaşamaya devam edecektir.

Binali Sarı yoldaşın hiç beklenmeyen bir zamanda, aramızdan ayrılmış olması karşısında söyleyebileceğimiz en anlamlı söz, devrim, sosyalizm ve komünizm mücadelesinde tüm yitirdiklerimizin ortak düşünü gerçekleştirmek için, ısrarlı ve kesintisiz sürdürdüğümüz devrim ve sosyalizm mücadelesinde anılarını devrimci bir değer olarak taşımak, insanlığın günümüzdeki büyük düşmanı olan vahşi, emperyalist- kapitalist sisteme karşı sürdürdüğümüz mücadelede, bu devrimci değerleri daha kararlı yürüyüşün harcı haline getirmektir.

Bu duygu ve düşüncelerle, Binali Sarı yoldaşı kaybetmenin acısını, başta ailesi ve sevenleri olmak üzere, tüm yoldaşlarımızla paylaşıyor, dürüst, emekçi, kararlı, mücadeleci kişiliğini mücadelemizde yaşatacağımızı, O’nun anısına bağlı kalarak beyan ediyoruz.

Binali Sarı (Sinco) Yoldaş Mücadelemizde  Yaşayacaktır!

Maoist Komünist Parti – Avrupa Komitesi

06-01-2021