Baran Serhat Yoldaş Birleşik Devrim Mücadelemizde Yaşayacak!

9. Kavga yılına girdiğimiz bu süreçte, bizleri bugünlere taşıyan ölümsüzlerimizin önünde saygıla eğiliyoruz. Geride bıraktığımız 8 yıl içerisinde onlarca mücadele alanında kavga verdik, bedel ödedik. Bedel ödeyen yoldaşlarımız içerisinde, bu hareketin gelişip, ileriye atılmasında öncü bir rol üstlenen Baran Serhat yoldaşımızın fiziki olarak aramızdan ayrılışının 4. Yılı.
AKP-MHP faşizmi en sert şekilde saldırılarına devam ediyor. Rojava’ya işgal saldırıları, Kürt Özgürlük Hareketi’nin kazanımlarına yönelik yürüttüğü faşizm, savaş suçları vb. Tüm dünya bu suçlara sessiz kalırken enternasyonal bilinci ortaya koyan ve bu kapsamda Türkiye ve Kürdistan halklarının kurtuluşu için kurulan Halkların Birleşik Devrim Hareketi tarihsel bir önemdedir. Bu tarihsel misyonun yerine getirilebilmesinde ön önde çalışanlardan dı Baran Serhat.
Kuşkusuz AKP-MHP faşist iktidarı ne yaptığını ve niçin yaptığını bilerek, birleşik devrim hareketinin önder kadrolarından, komutanlarından Baran Serhat’ı seçerek ve planlayarak katletti. Bu, faşist devletin özel bir politikasıdır ve Birleşik Devrim Hareketi’nin yönetim kadrolarına dönük de sık sık başvurduğu bir yoldur. HBDH, düşmanın devrimin öncü kadrolarına dönük bu tür suikast saldırılarını, birleşik devrim hareketimize yönelmiş saldırılar olarak görmekte ve güçlü bir şekilde bunlara karşılık verme iddiasındadır.
MLKP Merkez Komite üyesi ve HBDH Genel Konseyi üyesi Baran Serhat yoldaşımız. Üstlendiği tarihsel misyonun farkında, devrim ve sosyalizm idealleri için en çok çaba sarf edenlerdendi. Baran Serhat yoldaş çizgisinin öncüsü olmuş, görev aldığı her alanda devrimin koşullarını yaratmak için çabalamıştır. Girişkenliği, sorunlar karşısında çözüm üreten tavrı öne çıkmıştır.
AKP-MHP faşizmi ve çeteleri şimdi daha çok korkuyorlar. Birleşik devrimin savaşçıları her nefeste Türk devletinin ensesindedir. Bizler bu kararlılığı Baranlardan, Nubarlardan, Ulaşlardan, Şahinlerden, Sinanlardan, Delallerden, Aynurlardan ve Cerenlerden alıyoruz. Ve bir kasırga gibi düşmanı önümüze katıp yok etmeden asla durmayacak; onların intikamını alacak, devrim ateşini ülkemizin her yanına yayacağız! Baran Serhat yoldaşı mücadelemizde yaşatacağız!
Baran Serhat Yoldaş Birleşik Devrim Mücadelemizde Yaşayacak!
Yaşasın Halkların Birleşik Devrim Hareketi!
Yaşasın Birleşik Devrimimiz!
HBDH YÜRÜTME KOMİTESİ
23 Mart 2024